Flota

C-152

To chyba wciąż najbardziej popularny na świecie samolot szkolny. Dwumiejscowy górnopłat z niemal bezawaryjnym silnikiem Lycoming o mocy 110 KM. Ze względu na niezrównany poziom bezpieczeństwa i łatwości w pilotażu jest to samolot, w którym większość pilotów rozpoczyna swoją karierę zawodową. W naszej szkole, na tym samolocie prowadzone są szkolenia z do licencji PPL(A), uprawnień NVFR, licencji zawodowej CPL(A) oraz uprawnienia instruktorskiego FI(A). Jeśli posiadasz już niezbędne uprawnienia do latania tego typu samolotami SEP(L), możesz jedną z naszych Cessn również wypożyczyć dzwoniąc na naszą infolinię.

Piper PA30 Twin Comanche

Przedstawiamy Państwu największą dumę naszego ośrodka szkoleniowego. Legendarny samolot, który zasłynął z osiągów nieporównywalnych z innymi konstrukcjami tego typu, jest nadal jednym z najbardziej cenionych czteromiejscowych dwusilnikowych samolotów na świecie. Wyposażony w chowane podwozie, śmigła o zmiennym skoku oraz dwa silniki Lycoming IO-320 o mocy 160 KM, pozwala na lot z prędkością ponad 300 km/h na dystansie 2200 km przy zużyciu prawie takiej samej ilości paliwa jak samolot jednosilnikowy. W ciągu ostatnich trzech lat, nasz PA30 został gruntownie odnowiony z dbałością o szczegóły, aby odzwierciedlić naszą pasję do lotnictwa. W naszej szkole będziesz miał/a okazję poznać ten samolot podczas szkoleń IR(A)ME i MEP(L).

Piper PA28r-201 Arrow

Jeden z najbardziej uniwersalnych samolotów w swojej klasie. Czteromiejscowy dolnopłat, wyposażony w chowane podwozie, śmigło o zmiennym skoku i silnik Lycoming IO-360 o mocy 200 KM. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu (pełny glass cockpit firmy Garmin) umożliwia on na prowadzenie szkoleń niemal w każdych warunkach pogodowych. Zasięg tego samolotu pozwala na komfortowe loty poza granice Polski. W naszym ośrodku PA28 służy nam do prowadzenia szkoleń na uprawnienia IR(A)SE i CPL(A), a także PPL(A).