Prestiż i pieniądze, czyli najciekawszy zawód świata

Bez wątpienia pilot to zawód prestiżowy, budzący podziw, uznanie a niejednokrotnie i zazdrość. Nic dziwnego – pozwala na odwiedzanie w ramach pracy najpiękniejszych miejsc na Ziemi, realizowanie pasji i zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Dodatkowo jest gwarancją fascynującego, ciekawego życia oraz codziennej, sporej dawki adrenaliny. To praca, w której rutyna raczej nam nie grozi. Nic więc dziwnego, że dla sporej grupy osób, bycie pilotem to największe marzenie. Niestety, tylko nielicznym udaje się je spełnić. 

Przygoda w chmurach. O tym, dlaczego warto.

Piloci mają to szczęście, że cieszą się szacunkiem i uznaniem niemal całego społeczeństwa. Doceniani są za swoje niezwykłe zdolności, odpowiedzialność, silną psychikę oraz umiejętności działania pod wpływem nierzadko ogromnego stresu. To zdecydowanie praca dla ludzi o mocnych nerwach, ale także ambitnych i wytrwałych. Dlaczego? Droga, którą należy przejść, aby zostać pilotem jest długa i wyboista. Wymaga ogromnych poświęceń, determinacji, uporu w dążeniu do celu, a także sporych nakładów finansowych. Lotnictwo jest branżą niełatwą. Odnajdą się w niej tylko naprawdę silne jednostki, o ściśle określonym profilu psychofizycznym. Doskonała forma fizyczna jest oczywiście ważna, jednak podstawą jest stalowa wręcz psychika. Myślisz, że się nadajesz, uważasz, że byłbyś świetnym pilotem? Doskonale trafiłeś – u nas możesz to sprawdzić. Dzięki Smart Aero możesz przeżyć największą przygodę w swoim życiu, za sprawą której już nigdy nie spojrzysz na świat w ten sam sposób. Mówią, że jeśli choć raz dotknąłeś chmur, już zawsze będziesz chciał tam wrócić.

Pierwszy krok – dlaczego akurat kurs pilotażu?

To doskonałe doświadczenie pozwalające poczuć, na czym polega praca pilota. Możesz uważać, że to zawód stworzony dla ciebie, zanim jednak zaczniesz aspirować do sterowania największymi maszynami lotniczymi, zacznij od kursu pilotażu. Szkolenie teoretyczne, a następnie praktyczne – początkowo na symulatorze, zwieńczone jednak samodzielnym, prawdziwym lotem, pozwoli ci, choć w niewielkim stopniu zagłębić się w tajniki zawodu pilota. 

Kurs pilotażu to prawdziwa przyjemność dla amatorów zafascynowanych lataniem w przestworzach. Gdy zasiądziesz w kokpicie i pod czujnym okiem instruktora przejmiesz stery, będziesz miał pewność, czy na pewno chcesz podjąć wyzwanie i walczyć o spełnienie swoich marzeń.