Szkolenie lotnicze VFR noc – nowe emocje

Właśnie odebrałeś swoją licencję PPL(A). Jesteś szczęśliwy i zadowolony, jednak czujesz, że to nie wszystko, na co cię stać. Koniecznie trzeba coś wymyślić. Co powiesz na niezapomniane wrażenia, zupełnie nowe doznania i możliwość podziwiania pięknej Warszawy, tym razem nocą?

Kolejnym uprawnieniem, które możesz wpisać do swojej licencji, a które da ci możliwość wykonywania lotów po zmroku, jest VFR noc. Musisz wiedzieć, że nocne latanie, nawet w sytuacji, gdy warunki atmosferyczne uważane są za wyjątkowo korzystne, jest zdecydowanie trudniejsze niż latanie w trakcie dnia. Jako pilot lotów nocnych musisz znać samolot jak przysłowiową własną kieszeń. Z zamkniętymi oczami, bez chwili zastanowienia powinieneś wskazać każdy przełącznik, dźwignię, wskaźnik. Często bywa tak, że w trakcie nocnych lotów nie widać prawie nic, towarzyszy ci jedynie ciemność. To znacznie bardziej niebezpieczne, męczące i wymagające latanie, dające jednak ogromną satysfakcję i potężną dawkę adrenaliny.

Jak wygląda szkolenie lotnicze VFR noc w Smart Aero Flight Academy ?

Szkolenie VFR noc to nauka teorii, która obejmuje zazwyczaj jeden dzień, oraz praktyka na samolotach Cessna 152, trwająca minimum 5 godzin. W trakcie szkolenia, przeprowadzonego pod czujnym okiem naszych instruktorów, poznasz tajniki nocnej nawigacji, oswoisz się z ciemnością, a także pierwszy raz wzniesiesz się w niebo po zmroku. Zobaczysz, jak piękna potrafi być Warszawa!

Wszystkie szkolenia lotnicze przeprowadzamy w Warszawie. Startujemy zawsze z lotniska Warszawa – Modlin, które dzięki najnowocześniejszemu systemowi oświetlenia, gwarantuje naprawdę spektakularne i niezapomniane widoki!