Poznaj naszą flotę

W hangarach naszej szkoły posiadamy kilka klasycznych maszyn. Od lat są one wykorzystywane na całym świecie do nauki pilotażu czy lotów rekreacyjnych. Niektóre z tych niezastąpionych konstrukcji mają ponad 30 lat. Świat lotnictwa różni się jednak od świata motoryzacji i przyrządy wykorzystywane na pokładach naszych maszyn oraz one same nadal świetnie nadają się do nauki pilotażu, nawet jeśli planujesz latać wielkimi samolotami pasażerskimi. Nawet Boeing 737 to konstrukcja z 1968 roku – wciąż najpopularniejszy typ samolotu pasażerskiego na świecie! Poznaj naszą flotę i dowiedz się dlaczego wybór padł właśnie na nie!

Cessna 152

Tego klasycznego górnopłata nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu fanowi awiacji. To najpopularniejszy na świecie samolot szkoleniowy, na którym karierę rozpoczynał niejeden pilot wielkich linii lotniczych. To mały samolocik, mieszczący dwie osoby – instruktora i ucznia, z gaźnikowym silnikiem o mocy 110 KM. Produkowany był do roku 1986, mimo tego nadal z powodzeniem jest wykorzystywany w szkołach lotnictwa na całym świecie. Jego podstawowa zaleta to prostota i niemalże już legendarna wytrzymałość konstrukcji. W swojej flocie posiadamy dwie takie maszyny, które cyklicznie przechodzą gruntowną renowację. Jeśli posiadasz już odpowiednie uprawnienia, to możesz również wynająć od nas taki samolot na prywatny przelot.

Piper PA-28R Arrow

To czteromiejscowy dolnopłat, jeden z najbardziej uniwersalnych w swojej klasie, który powstał by konkurować z Cessną 172. Jest już nieco większy od Cessny 152, posiada chowane podwozie i silnik o mocy 200 km. W naszej akademii jest wykorzystywany do szkoleń na uprawnienie do lotów według wskazań przyrządów (posiada tzw. Glass cockpit czyli najnowocześniejsze wyposażenie firmy Garmin), jak i do licencji pilota zawodowego. Co więcej jego zasięg pozwala już na wykonywanie długodystansowych lotów poza granice Polski. 

Piper PA-30

To duma naszej szkoły lotnictwa. Piper PA-30 to dolnopłat, pierwsza maszyna z dwoma silnikami, z jaką mają do czynienia nasi uczniowie. Lot PA-30 dostarczyć może sporo emocji – dwa silniki, każdy o mocy 160 KM pozwalają mu osiągać prędkości powyżej 320 km/h – to osiągi, którymi zasłynął w swojej klasie. Kontrola nad tym statkiem powietrznym jest jednak trudniejsza niż w przypadku samolotów z jednym silnikiem. W naszej szkole zdobędziesz na nim uprawnienia do lotów samolotami wielosilnikowymi MEP(L) oraz do lotów według przyrządów pokładowych IR/ME. Nasz PA-30 ostatnio również został poddany gruntownej renowacji i otrzymał nowoczesne wyposażenie nawigacyjne firmy Garmin.