pl en

PA-30

Przedstawiamy państwu największa dumę naszego ośrodka szkolenia. Legendarny samolot, który zasłynął z osiągów niedoścignionych przez inne konstrukcje tego typu, aktualnie jest jednym z  bardziej cenionych czteromiejscowych samolotów dwusilnikowych na świecie. Wyposażony w chowane podwozie, śmigła o zmiennym skoku i dwa silniki marki Lycoming IO-320 o mocy 160 hp, pozwala latać z prędkością ponad 300 km/h na odległość 2200 km zużywając przy tym porównywalną ilość paliwa, co samolot jednosilnikowy. Nasz egzemplarz w ciągu ostatnich trzech lat przeszedł gruntowną renowację z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, tak by stać się odzwierciedleniem pasji, jaką żywimy do lotnictwa. W naszym ośrodku używany do szkolenia na uprawnienie do lotów według wskazań przyrządów IR(A) i na samolocie wielosilnikowym MEP(L).

 Aircraft Flight Manual PA30
 Checklist PA30
 About PA 30

PA-30


Kierunek startu i lądowania powinien być możliwie zbliżony do kierunku, z którego wieje wiatr. Tak więc starty i lądowania odbywają się zawsze pod wiatr.

Infolinia

Szkolenie lotnicze? Obsługa statku powietrznego, skomplikowana naprawa? Nadzór nad ciągłą zdatnością do lotu? A może konsultacje w zakresie stworzenia spójnej i zgodnej z przepisami lotniczymi dokumentacji operacyjnej którejkolwiek z organizacji lotniczych AMO, CAMO, FTO, AOC? Odpowiedź jest jedna: To SMARTAERO.

Wszelkie informacje pod numerem telefonu: +48 530 380 090